KONST / Litografier / Färglitografi 7931350
nr 793 1350
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Färglitografi, Albin Amelin (1902-1975), 70/260, signerad, motivets mått: 75x54
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 26 november 2012
kl 19:43:57
25/11 13:39:21
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin